-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.Vetripharm
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
Equipower Leinol - olej lniany, bezbiałkowa energia.
- Wspomaganie skóry, sierści i trawienia
- Zaopatrzenie w esencjonalne kwasy tłuszczowe
- Optymalizacja przemiany materii bez obciążenia białkiem
EquiPower - Leinöl (olej lniany) jest szczególnie skuteczny w dostarczaniu niezbędnych, nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3. Ponadto olej lniany pomaga indukować metabolizm energetyczny w wątrobie, ponieważ dostarcza energii wolnej od białka.
Analityczne składniki:
- Białko surowe 0,0%
- Tłuszcz surowy 99,9%
- Włókno surowe 0,0 %
- Popiół surowy 0,0%
- Energia strawna 36,2 MJ/kg
Skład:
Olej lniany 100% (tłoczony na zimno z dietetycznie wysokowartościowych ziaren lnu).
Średnia zawartość niezbędnych kwasów tłuszczowych:
- Kwas linolenowy (Omega 3) 60,0%
- Kwas linolowy (Omega 6) 15,0%
Dawkowanie:
Dla wzbogacenia karmy w nienasycone esencjonalne kwasy tłuszczowe:
konie(500kg) ~ 50 ml,
młode i małe konie ~ 25 ml.
Przy zwiększonym zapotrzebowaniu na energię:
konie wyczynowe (~ 500 kg) mogą dziennie bez problemu dostawać jako koncentrat energetyczny 250 -500 ml oleju lnianego. Zawartość energii w 300 ml oleju lnianego odpowiada zawartości energii w 1kg owsa.
Okres karmienia:
Aby uzyskać maksymalną skuteczność, produkt powinien być stosowany przez dłuższy czas.
Zgodnie z przepisami antydopingowymi i zasadami kontroli leków "Deutsche Reiterliche Vereinigung (FN)" dopuszcza się stosowanie
tego produktu podczas zawodów (zgodność z ADMR).
Olej lniany na stany zapalne i alergie:
Nienasycone kwasy tłuszczowe (związki omega-3 i omega-6) są niezbędnym składnikiem w tworzeniu nowych komórek i odgrywają ważną rolę w przebiegu stanów zapalnych. Ponieważ skóra odnawia się bardzo szybko, bardzo łatwo można wykryć na niej niedobory kwasów tłuszczowych (skóra jako „lustro zdrowia”). Ogólnie rzecz biorąc, kwasy omega-3 w szczególności zmniejszają podatność na stany zapalne i reakcje alergiczne, zwiększają elastyczność i odporność skóry i włosów oraz przyspieszają gojenie zmian patologicznych. Organizm nie jest w stanie samodzielnie wytworzyć nienasyconych, niezbędnych kwasów tłuszczowych, dlatego należy je codziennie dostarczać z pożywieniem.
Doświadczenie pokazuje, że dla optymalnego zdrowia korzystne są proporcje kwasów tłuszczowych omega-3 do omega-6 1: 3-5. Podczas gdy kwasy tłuszczowe omega-3 przeważają w sianach i świeżej trawie, stosunek do kwasów tłuszczowych w zbożach wynosi 1:20 do 1:30 (!); prowadzi to do wyraźnej nadwagi w tłuszczach omega-6 z wszystkimi ujemnymi efektami ubocznymi.
Koniom karmionym skoncentrowaną paszą powinno się zatem podawać dzienną dawkę oleju o wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych omega-3 i możliwie niskiej zawartości kwasów tłuszczowych omega-6 w celu przywrócenia równowagi kwasów tłuszczowych.
Ze wszystkich olejów roślinnych polecanych dla koni najbardziej odpowiedni jest olej lniany.
Aby zaspokoić zapotrzebowanie na energię, koń wyścigowy czy sportowy musi mieć paszę o wysokiej energii, która niestety w większości przypadków prowadzi do nadwyżki białka w całej racji pokarmowej. Ten nadmiar białka musi być przetwarzany i detoksyfikowany w wątrobie, proces, w którym wątroba działa do granic możliwości. W przypadku dalszej absorpcji metabolizmu, np. przez nadmierne obciążenie wysiłkiem zwiększonym tworzeniem kwasu mlekowego, skuteczna detoksyfikacja organizmu lub dodatkowe zasilanie energią nie jest już możliwe.
Zawartość energetyczna 300 ml oleju lnianego jest w przybliżeniu równa zawartości energii 1 kg owsa o zawartości białka 0 g! (1 kg owsa zawiera około 80-120 g białka).
Olej lniany a zaburzenia magazynowania glikogenu w mięśniach (Paralytical-myogelosis Lumbago):
Podczas długiego okresu bezczynności wzrasta od 110 do 112% glikogenu (cukru przechowywanego), zwłaszcza w mięśniach tylnych. W przypadku niektórych ras (zwłaszcza Quarter-horse , folblut), pojemność ta może być znacznie zwiększona przez genetyczną nadwrażliwość na insulinę. Jeśli muskulatura zostanie nagle nadmiernie obciążona po wysiłku (szczególnie również napięcie mięśni wywołane stresem / lękiem w przypadku koni nerwowych !!), te zwiększone magazyny węglowodanów zostaną gwałtownie zdezintegrowane. W ten sposób następuje spalanie węglowodanów z powodu niedoboru tlenu, gromadzi się masywne tworzenie szkodliwych substancji, włókna mięśniowe pęcznieją i zmniejsza się krążenie krwi. Zaburzenia te prowadzą do diabelskiego kręgu, który obejmuje lęk, ból, niedobór tlenu, napięcie mięśni i obrzęk, a także wzrost toksycznych substancji, które, co nie mniej ważne, kończą się zniszczeniem włókien mięśniowych. Poprzez zastąpienie skoncentrowanej paszy bogatą w węglowodany olejami, można zmniejszyć niebezpieczeństwo nadmiernego magazynowania glikogenu.
W przypadku braku produktu w magazynie czas realizacji może się wydłużyć